English French German Italian Norwegian Polish

Uwaga Rolnicy! Składanie wniosków suszowych przedłużone

Paź 30, 2023 Hit: 511
Uwaga Rolnicy!  Składanie wniosków suszowych przedłużone

Uwaga ze względu liczne prośby od organizacji rolniczych, ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi poinformowało, że termin składania wniosków o oszacowanie suszy w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” został przedłużony do 17 listopada.

Pierwotnie termin miał upłynąć  31 października. Złożenie protokołu z oszacowania szkód, wygenerowanego przez aplikację, jest warunkiem ubiegania się o pomoc suszową. Nie ma bowiem możliwości złożenia wniosku w wersji papierowej.

 

Pomoc kierowana jest do producentów rolnych, w których gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej szkody w uprawach owocujących drzew owocowych, owocujących krzewów owocowych lub truskawek, spowodowane wystąpieniem w 2023 roku przymrozków wiosennych, gradu lub huraganu - w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30 procent i mniej niż 70 procent danej uprawy.

 

Czytany 511 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj69
WczorajWczoraj631
W tym tygodniuW tym tygodniu69
W tym miesiącuW tym miesiącu17432
OgółemOgółem2894323

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk