English French German Italian Norwegian Polish

Uroczystość z okazji wstąpienia OSP Rokity do KSRG

Maj 17, 2024 Hit: 355
Uroczystość z okazji wstąpienia OSP Rokity do KSRG

W piątek 17 maja 2024 r. w Rokitach odbyła się uroczystość z okazji wstąpienia OSP Rokity do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Poświęcenie nowego wozu bojowego.

W uroczystości udział wzięli: Władze Gminy Czarna Dąbrówka, przedstawiciele komendy gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i krajowej PSP oraz zaprzyjaźnionych jednostek OSP a także przedstawiciele rady gminy.

Ceremonia wstąpienia do KSR-G miała podniosły charakter i rozpoczęła się przy kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Rokitach. Była modlitwa i poświęcenie przez ks. Mariusza Łąckiego nie dawno nabytego wozu.

Po czym nastąpił uroczysty przemarsz jednostek OSP na plac wiejski przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach.

Uroczystość na placu rozpoczęła się od złożenia meldunku członkowi zarządu głównego OSP RP w Warszawie Wojciechowi Megier oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie została odczytana decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o wstąpieniu jednostki OSP Rokity do KSRG w dniu 01.05.2024 r. i wręczona Prezesowi OSP Rokity druhowi Arturowi Wiśniewskiemu.

W dalszej części uroczystości powitano zaproszonych gości i zaprzyjaźnione jednostek OSP. Była to również okazja do wręczenia medali i odznaczeń dla strażaków z  jednostki OSP Rokity i z gminy Czarna Dąbrówka.

Wejście do KSRG to dla jednostki możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, jeszcze bardziej intensywne uczestnictwo w akcjach i szkoleniach ale również większe obowiązki oraz odpowiedzialność dla ratowników.

Zakończeniem uroczystości był wspólny poczęstunek.

Czytany 355 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj44
WczorajWczoraj631
W tym tygodniuW tym tygodniu44
W tym miesiącuW tym miesiącu17407
OgółemOgółem2894298

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk