English French German Italian Norwegian Polish

Przetarg na remont naszych dróg

Cze 24, 2024 Hit: 480
Przetarg na remont naszych dróg

Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie jest w trakcie weryfikacji ofert na remonty i przebudowę prawie 15 km powiatówek w tym drogi Mydlita - Soszyca i 400 m odcinka powiatówki w Rokitach.

20 czerwca w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bytowie otworzono oferty złożone na 5 inwestycji drogowych, które mają być zrealizowane do końca wakacji przyszłego roku. Szacowany koszt wszystkich prac to blisko 16,5 mln zł, jednak wygląda na to, że większość dróg uda się wyremontować lub przebudować taniej. Najdroższe z zadań obejmuje remont 9-kilometrowego odcinka Mydlita – Jasień – Obrowo (do skrzyżowania w kierunku Łupawska). Najtańszą ofertę, na blisko 8,2 mln zł, złożyło konsorcjum POL-DRÓG Drawsko Pomorskie i Przedsiębiorstwo Drogowe Romana Jereczka z Przyborzyc. To o 400 tys. zł mniej niż wynosił kosztorys wstępny.

Za remont prawie pół km nawierzchni i mostu w Soszycy konsorcjum chce blisko 820 tys. zł, czyli blisko 180 tys. zł mniej od wyliczeń w kosztorysie wstępnym.

Najtańsza oferta na remont blisko 400-metrowego odcinka od skrzyżowania z drogą wojewódzką 211  w kierunku centrum Rokit wyniosła nieco ponad 623 tys. zł. W tym wypadku oferta jest ponad dwa razy wyższa od kwoty zapisanej w kosztorysie.

Zakres prac wszystkich zadań obejmie m.in. poszerzenie, nową nawierzchnię jezdni, odwodnienie, oznakowanie poziome oraz remont chodników w terenach zabudowanych.

Na razie trwa weryfikacja poprawności ofert złożonych w przetargu. Decyzja o podpisaniu umowy z wykonawcami powinna być podjęta w ciągu miesiąca. Potem firmy będą miały 400 dni na realizację inwestycji.

Tekst: Kurier Bytowski

Czytany 480 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj197
WczorajWczoraj581
W tym tygodniuW tym tygodniu197
W tym miesiącuW tym miesiącu7973
OgółemOgółem2906726

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk