English French German Italian Norwegian Polish

OSP Rokity dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Maj 02, 2024 Hit: 266
OSP Rokity dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy stanowi część systemu ochrony przeciwpożarowej. Zadaniem jednostek należących do KSRG jest ratowanie życia i zdrowia ludzi oraz mienia dotkniętych pożarami, klęskami żywiołowymi bądź innymi miejscowymi zagrożeniami. Jednostki należące do KSRG na co dzień wspierają w działaniach strażaków PSP. Mogą być w trybie pilnym dysponowane do najcięższych zdarzeń.

Jednostka przygotowywała się do włączenia do KSRG od ponad roku. W tym czasie część druhów musiało ukończyć szkolenia podstawowe oraz specjalistyczne. Pozyskano także sprzęt niezbędny do działania w systemie. Na wyposażeniu jednostki znajdują się aparaty powietrzne oraz sprzęt hydrauliczny ratownictwa technicznego. Jednostka posiada również niezbędne umundurowanie wraz z ekwipunkiem osobistym ratowników.

W tym roku otrzymała również średni samochód bojowy Renault Midlum 270 dci.

Nasi strażacy działają nie tylko w obrębie własnej wsi, ratują życie i mienie wszędzie, gdzie zajdzie taka potrzeba, zajmują jedno z czołowych miejsc w powiecie pod względem udziału w podjętych akcjach. Sprawne funkcjonowanie naszej jednostki wynika przede wszystkim że w OSP Rokity działali i działają ludzie całym sercem oddani służbie społeczeństwu.

 

Druhom OSP Rokity serdecznie gratulujemy!

 

Czytany 266 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj23
WczorajWczoraj631
W tym tygodniuW tym tygodniu23
W tym miesiącuW tym miesiącu17386
OgółemOgółem2894277

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk