English French German Italian Norwegian Polish

Stanowisko Rady Gminy w sprawie kopalni kruszyw w Jasieniu

Maj 29, 2023 Hit: 429
Stanowisko Rady Gminy w sprawie kopalni kruszyw w Jasieniu

Stanowisko nr 1/2023 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 22 maja 2023 r. w sprawie ewentualnej lokalizacji kopalni kruszyw mineralnych na terenie nieruchomości oznaczonych, jako działki gruntu nr 14/15, 14/16, 14/17 i 14/12, obręb Jasień, gmina Czarna Dąbrówka.

Na podstawie §11 ust.4 Statutu Gminy Czarna Dąbrówka - przyjętym Uchwałą nr XXX/362/2021 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 29 listopada 2021r., w odniesieniu do petycji mieszkańców Sołectwa Jasień i Kłosy Dąbrówka z dnia 27 lutego 2023 r. skierowanej do Rady Gminy Czarna w sprawie podjęcia stosownych działań, w celu wstrzymania i uniemożliwienia wydania pozytywnych decyzji teraz i w przyszłości, dla lokalizacji kopalni kruszyw mineralnych na terenie nieruchomości oznaczonych, jako działki gruntu nr 14/15, 14/16, 14/17 i 14/12, obręb Jasień, gmina Czarna Dąbrówka, Rada Gminy Czarna Dąbrówka oświadcza iż w pełni podziela obawy mieszkańców zawarte w petycji w zakresie tego, że lokalizacja ewentualnej kopalni kruszyw mineralnych na wymienionych działkach mogłaby mieć fatalne skutki dla dalszego rozwoju miejscowości Jasień oraz całej okolicy i dlatego Rada jest przeciwna lokalizacji na w/w działki kopalni kruszyw mineralnych.

Jednocześnie Rada Gminy Czarna Dąbrówka informuje, że obecnie obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który został przyjęty uchwałą Rady Gminy Czarna Dąbrówka Nr XXXIV/287/06 z dnia 25 maja 2006 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Jasień (publikacja: Dz. Urz. Województwa Pomorskiego nr 6 z 2007-01-11, poz. 189). nie przewiduje dla przedmiotowych działek lokalizacji na ich terenie kopalni kruszyw mineralnych.

Rada Gminy Czarna Dąbrówka oświadcza również, iż mając na uwadze interes społeczny i bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Jasień, nie zamierza przystępować do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 14/15, 14/16, 14/17 i 14/12, obręb Jasień, gmina Czarna Dąbrówka w zakresie umożliwiającym lokalizację na w/w działkach kopalni kruszyw mineralnych.

PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY

CZARNA DĄBRÓWKA

-

Czytany 429 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...
Wypadek drogowy na
W sobotę 11 listopada około godziny 15:30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Pożar domku letniskowego
W dniu 12 czerwca 2023 roku około godziny 18.45 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 13 maja 2023 roku około godziny 4.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj278
WczorajWczoraj471
W tym tygodniuW tym tygodniu2801
W tym miesiącuW tym miesiącu7878
OgółemOgółem2840113

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk