English French German Italian Norwegian Polish

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze!

Sty 24, 2023 Hit: 748
Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze!

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka informuje o terminach składania wniosków o zwrot kosztów zakupionego paliwa rolniczego w roku 2023.

Pobierz załącznik:

W celu uzyskania w/w zwrotu należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta właściwego w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku wynosi: udokumentowane 110 litrami oleju napędowego na fakturach VAT razy ilość ha użytków rolnych razy 1,20 zł. Ponadto hodowcy bydła mogą ubiegać się, poza kwotą zwrotu w wysokości 132 złotych do każdego hektara, również o dopłaty do paliwa wykorzystywanego przy chowie i hodowli bydła. Jest to dodatkowe 40 litrów do dużej jednostki przeliczeniowej (DJP).

Przed złożeniem wniosku o zwrot paliwa akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  należy uzyskać z ARIMR pisemne potwierdzenie informacji o DJP z 2022 r. Uzyskaną informację należy dołączyć z fakturami do wniosku i złożyć w Urzędzie Gminy.

Terminy składania wniosków:

  • od 1 lutego 2023r. do 28 lutego 2023r. (wniosek + informacja o DJP z ARIMR+ faktury za okres od 1 sierpnia 2022r. do 31 stycznia 2023r.)
  •  od 1 sierpnia 2023r. do 31 sierpnia 2023r. (wniosek + informacja o DJP z ARIMR +faktury za okres od 1 lutego 2023. do 31 lipca 2023r.)

Druki wniosków dostępne są w poniższych załącznikach oraz w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce biuro nr 14.

Załączniki:

  1. Zał. Nr 1 druk wniosku
  2. Zał. Nr 2 oświadczenie

-

Czytany 748 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj182
WczorajWczoraj581
W tym tygodniuW tym tygodniu182
W tym miesiącuW tym miesiącu7958
OgółemOgółem2906711

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk