English French German Italian Norwegian Polish

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Sty 14, 2022 Hit: 1218
Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Informujemy o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2022

W celu uzyskania zwrotu należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy, Burmistrza lub Prezydenta Miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w terminach:

  •  od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r.
  • od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
  •  

Limit zwrotu w roku 2022 wynosi:

110 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych (udokumentowane fakturami VAT) oraz 40 litrów oleju napędowego na jedną dużą jednostkę przeliczeniową bydła.

Stawka zwrotu  wynosi 1,00 zł na 1 litr oleju napędowego.

Jeżeli rolnik ubiegać się będzie o zwrot podatku akcyzowego w związku z hodowlą bydła, niezbędnym jest złożenie w pierwszym terminie składania wniosku o zwrot podatku akcyzowego dokumentu wydanego przez Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierającego informację i liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku 2021.

Ze względu na stan epidemii informujemy, że w dalszym ciągu nie możliwości poruszania się po urzędzie. Osoby będą przyjmowane pojedynczo. Wszystkich obowiązuje wysoki reżim sanitarny. Osoby przebywające w budynku urzędu są zobowiązane do zakrywania ust i nosa, a także do dezynfekowania rąk środkiem znajdującym się przy wejściu do budynku. Należy zachować bezpieczną odległość pomiędzy osobami oczekującymi  na obsługę, co najmniej 1,5-2,0 metra.

Aby przyjmowanie wniosków odbywało się sprawnie, bez oczekiwania w kolejce, bardzo prosimy o ich wcześniejsze wypełnienie.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Załącznik:

-

Czytany 1218 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj54
WczorajWczoraj631
W tym tygodniuW tym tygodniu54
W tym miesiącuW tym miesiącu17417
OgółemOgółem2894308

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk