English French German Italian Norwegian Polish

Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Lip 22, 2020 Hit: 764
Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Ustawienie znaku "Stop", ograniczenie prędkości do 60 km i postawienie znaku ostrzegawczego (uwaga wypadki) - to  nowy pomysły urzędników z ZDW w Gdańsku na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Rokitach, gdzie dochodzi do częstych wypadków.

Informowaliśmy już państwa, że niebezpiecznie na naszym skrzyżowaniu jest już od dawna. Dochodziło do stłuczek i kolizji, zdarzały się też poważniejsze w skutkach zderzenia. Mieszkańcy coraz wyraźniej apelowali o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, ale nie robiło to większego wrażenia na urzędnikach w Gdańsku.

Skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą wojewódzką 211 jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Rokitach. Co kilka tygodni dochodziło tam do wypadków i stłuczek. Wszystko przez kierowców, którzy wyjeżdżając z drogi Powiatowej na wojewódzką nie ustępowali pierwszeństwa i doprowadzali do zderzenia.

Należy pamiętać, że żadne, nawet najdoskonalsze, rozwiązania techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożenia i ostrożności kierowców.

Czytany 764 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...
Przekaż swój 1% dla OSP
Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach, zwracają się z prośbą o przekazanie 1% ...
Wędkarze w wodzie
W dniu 21 stycznia 2021 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało ...
Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj388
WczorajWczoraj971
W tym tygodniuW tym tygodniu4408
W tym miesiącuW tym miesiącu17992
OgółemOgółem1697073

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk