English French German Italian Norwegian Polish

Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Lip 22, 2020 Hit: 1181
Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Ustawienie znaku "Stop", ograniczenie prędkości do 60 km i postawienie znaku ostrzegawczego (uwaga wypadki) - to  nowy pomysły urzędników z ZDW w Gdańsku na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Rokitach, gdzie dochodzi do częstych wypadków.

Informowaliśmy już państwa, że niebezpiecznie na naszym skrzyżowaniu jest już od dawna. Dochodziło do stłuczek i kolizji, zdarzały się też poważniejsze w skutkach zderzenia. Mieszkańcy coraz wyraźniej apelowali o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, ale nie robiło to większego wrażenia na urzędnikach w Gdańsku.

Skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą wojewódzką 211 jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Rokitach. Co kilka tygodni dochodziło tam do wypadków i stłuczek. Wszystko przez kierowców, którzy wyjeżdżając z drogi Powiatowej na wojewódzką nie ustępowali pierwszeństwa i doprowadzali do zderzenia.

Należy pamiętać, że żadne, nawet najdoskonalsze, rozwiązania techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożenia i ostrożności kierowców.

Czytany 1181 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Pożar trawy w Rokicinach
1 sierpnia 2022 roku około  godziny 24.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do pożaru trawy ...
Pożar trawy w Rokitach
W dniu 22 marca 2022 roku około godziny 11:30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy ...
Wypadek drogowy na
16 marca 2022 roku o godzinie 6:20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku drogowego ...
Wichura na Kaszubach
To była ciężka noc (29-30 styczeń). Nasi strażacy odnotowali kilka interwencji związanych z ...
Wypadek drogowy na
15 stycznia 2022 roku około godziny 11.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1098
WczorajWczoraj1383
W tym tygodniuW tym tygodniu6060
W tym miesiącuW tym miesiącu18188
OgółemOgółem2297684

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk