English French German Italian Norwegian Polish

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” oraz „Piękna Wieś 2020”

Cze 03, 2020 Hit: 598
Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” oraz „Piękna Wieś 2020”

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konkursach dotyczących najbardziej zadbanych wsi oraz zagród rolniczych i nierolniczych. Celem konkursów jest min. podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich oraz aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

  1. Dla wsi oraz zagród rolniczych - Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020”

Mogą wziąć w nim udział wsie oraz zagrody rolnicze położone w granicach województwa pomorskiego.

Zmagania odbędą się w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Organizatorami konkursu jest: Województwo Pomorskie

Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Gminy do  22 czerwca 2020r.  Regulamin konkursu, karty zgłoszeniowe oraz kryteria oceny dostępne są na stronie internetowej:  www.pomorskie.eu, oraz u sołtysów. Podsumowanie etapu wojewódzkiego Konkursu w kategoriach „Wieś” i „Zagroda” oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się nie później niż do dnia 31 października 2020 roku.

Warunki uczestnictwa:

a) kategoria „Wieś”

W Konkursie mogą brać udział wsie, w których nie mieści się siedziba gminy. Wyklucza się udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 10 edycjach Konkursu.

b) kategoria „Zagroda”

W Konkursie mogą brać udział zagrody rolnicze, tj. siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa rolne prowadzące dodatkowo działalność agroturystyczną. Zagrody, które nie spełniają wskazanej powyżej definicji zagrody rolniczej będą zdyskwalifikowane. Uzasadnienie spełniania definicji należy ująć w opisie stanowiącym załącznik do zgłoszenia w etapie wojewódzkim.

Wyklucza się udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 10 edycjach Konkursu.

Oceny dokonują komisje:

gminna – powołana przez wójta gminy, która do 30 czerwca 2020 r. zgłasza do eliminacji powiatowych laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda

powiatowa – powołana przez starostę powiatu, która do 31 lipca 2020 r. zgłasza do eliminacji wojewódzkich laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda

wojewódzka – na podstawie przesłanych zgłoszeń oraz wizytacji dokona oceny wsi i zagród  w terminie do 31 sierpnia  2020 r.

 

  1. Dla zagród nierolniczych - Konkurs „Piękna Wieś 2020”

Konkurs dotyczy zagród nierolniczych, położonych na terenie gminy i rozstrzygany jest wyłącznie na etapie gminnym.

Wypełnione karty zgłoszeń należy kierować do sekretariatu Urzędu Gminy. Termin składania zgłoszeń upływa 22 czerwca 2020 r. Regulamin konkursu, karty zgłoszeniowe oraz kryteria oceny dostępne są na stronie internetowej: www.czarnadabrowka.pl, oraz u sołtysów. Komisja gminna na podstawie przesłanych zgłoszeń oraz wizytacji dokona oceny zagród w terminie do 30 czerwca 2020 r. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani za pośrednictwem Poczty Polskiej, oraz informacja o wynikach konkursu ukaże się na stronie www.czarnadabrowka.com.pl

-

Załączniki:

-

Czytany 598 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...
Przekaż swój 1% dla OSP
Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach, zwracają się z prośbą o przekazanie 1% ...
Wędkarze w wodzie
W dniu 21 stycznia 2021 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało ...
Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj473
WczorajWczoraj971
W tym tygodniuW tym tygodniu4493
W tym miesiącuW tym miesiącu18077
OgółemOgółem1697158

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk