English French German Italian Norwegian Polish

Wizytacja Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny

Cze 17, 2019 Hit: 1334
Wizytacja Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny

W dniu 17 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny.

Wizytacja biskupia to inaczej w Kościele Katolickim odwiedziny, które swoją tradycją sięgają do działalności pierwszych Apostołów, odwiedzających gminy chrześcijańskie. Biskup ma obowiązek odwiedzić podległą mu parafię raz na pięć lat. Tak też stało się w tym roku w naszej parafii. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna wizytował parafię Rokity przez cały dzień. Podczas wizyty Ksiądz proboszcz Przedstawił biskupowi sprawozdanie z działalności naszej parafii z ostatnich pięciu lat.

Biskup odwiedził między innymi Szkołę Podstawową w Rokitach i Jasieniu a także uczestniczył w mszy świętej w Jasieniu i Rokitach.

Zakończeniem wizyty była uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Rokitach na której przewodniczył ksiądz biskup. Na koniec Eucharystii nasi parafianie otrzymali błogosławieństwo poprzedzone słowem Księdza Biskupa.

Czytany 1334 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...
Przekazanie nowego
Dnia 8 lipca 2020 roku w świetlicy Wiejskiej w Rokitach odbyło się przekazanie nowo zakupionego ...
Akcja Gaszyn Challenge
W całym kraju organizowana jest pomoc dla Tosi wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze ...
Wypadek drogowy na
28 maja 2020 roku w godzinach popołudniowych doszło do wypadku na trasie Rokity-Rokiciny. Okazało ...
Wypadek samochodowy w
Dnia 15 maja 2020 roku w godzinach południowych nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj836
WczorajWczoraj650
W tym tygodniuW tym tygodniu1486
W tym miesiącuW tym miesiącu16945
OgółemOgółem1610845

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk