English French German Italian Norwegian Polish

Niedziela Palmowa w Rokitach

Kwi 14, 2019 Hit: 972
Niedziela Palmowa w Rokitach

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

W naszej parafii główne uroczystości odbyły się podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00. Przed rozpoczęciem uroczystości zostały poświęcone palmy i odczytany fragment o wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

Poświęcone dziś w kościele palmy, wierni zabierają do swoich domów i zawieszają najczęściej pod krzyżem. Ten zwyczaj pojawił się w XI wieku. Ma to z jednej strony przypominać zwycięstwo Chrystusa, a z drugiej wypraszać Boże błogosławieństwo dla domowników.

W tym roku po raz pierwszy nasz kościół został przyozdobiony palmami, które wykonały nasze stowarzyszenia, koła gospodyń, sołectwa i dzieci szkolne. Taki wystrój wprowadził naszych parafian w wyjątkowy okres - Czas  Wielkiego Tygodnia i  klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Palmy dzień wcześniej brały udział w konkursie zorganizowanym przez GCKiB w Czarnej Dąbrówce na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Czytany 972 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Akcja Gaszyn Challenge
W całym kraju organizowana jest pomoc dla Tosi wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze ...
Wypadek drogowy na
28 maja 2020 roku w godzinach popołudniowych doszło do wypadku na trasie Rokity-Rokiciny. Okazało ...
Wypadek samochodowy w
Dnia 15 maja 2020 roku w godzinach południowych nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...
Życzenia dla Strażaków
Z okazji dnia Strażaka wszystkim Strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia. Ratowanie życia, ...
Pożar zabudowań
Dnia 18 kwietnia 2020 roku w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj238
WczorajWczoraj452
W tym tygodniuW tym tygodniu3233
W tym miesiącuW tym miesiącu2198
OgółemOgółem1433402

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk