English French German Italian Norwegian Polish

Poświęcenie pokarmów - Wielkanoc 2016

Mar 26, 2016 Hit: 2357
Poświęcenie pokarmów - Wielkanoc 2016

Tradycyjnie w Wielką Sobotę w godzinie 13.00 w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli w Rokitach ksiądz proboszcz święci przyniesione przez wiernych pokarmy, które będą spożywane w poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Przypomina on prawdę, wyrażoną przez świętego Pawła Apostoła słowami "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Z tej racji na największe święto Zmartwychwstania Pańskiego przynosimy pokarmy, które pobłogosławione spożywać będzie w radosny poranek świętując zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Ksiądz Mariusz Łącki przypomina jednak, że Wielka Sobota, to nie tylko kolorowe koszyczki, kurczaczki, kiełbasa, jajka czy świąteczne mięso. To przede wszystkim dzień zadumy nad dziełem Jezusa Chrystusa oraz Liturgia Paschalna, najważniejsza Msza w roku, kiedy ogłaszane jest Zmartwychwstanie Pańskie, rozważana historia stworzenia i zbawienia ludzi oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Czytany 2357 razy
Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

Sołectwo Rokity

OSP Rokity

Wypadek na trasie Rokity
2 marca 2023 roku około godziny 9.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do groźnego wypadku ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 25 lutego 2023 około godziny 18.20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Kolizja na trasie Rokity
Dnia 29 stycznia 2023 roku w godzinach wieczornych nasza jednostka została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy w
2 listopada 2022 roku około godziny 10.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy na
22 października 2022 roku o godzinie 16.56 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj28
WczorajWczoraj282
W tym tygodniuW tym tygodniu2293
W tym miesiącuW tym miesiącu310
OgółemOgółem2607474

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk