English French German Italian Norwegian Polish

Uwaga! Marcin potrzebuje Dawcy szpiku aby wrócić do zdrowia!

Mar 05, 2024 Hit: 635
Uwaga! Marcin potrzebuje Dawcy szpiku aby wrócić do zdrowia!

Uwaga! nasza parafia przyłączyła się do akcji pomocy dla ciężko chorego Marcina w pozyskaniu dawcy szpiku kostnego. Marcin całe życie mieszka w Lęborku. Na co dzień towarzyszy mu rodzina – żona Angelika i córka Maja.

Kilka tygodni temu świat dla Marcina się zatrzymał

Nigdy wcześniej poważnie nie chorował, więc diagnoza nowotwór krwi była dla niego i jego rodziny ogromnym szokiem. Po szczegółowych badaniach okazało się, że choroba, na którą cierpi Marcin to białaczka, a do pełnego wyzdrowienia będzie potrzebne przeszczepienie szpiku.

Bliscy Marcina błyskawicznie podjęli decyzje o działaniu

Gdy tylko lekarze poinformowali rodzinę, że potrzebny będzie Dawca niespokrewniony, przyjaciele i koledzy z pracy Marcina skontaktowali się z Fundacją DKMS, aby zorganizować Dni Dawcy Szpiku na terenie Lęborka. Takie aktywności pozwalają poszerzać bazę potencjalnych Dawców szpiku kostnego, a tym samym zwiększać szansę Marcina i innych Pacjentów na znalezienie zgodnego Dawcy. Mieszkańcy będą mieli możliwość okazania wsparcia i zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS.

 

Daty i miejsca rejestracji:

09.03.2024 r.

  • 09.00 – 15.00 – Parking przy Kaufland, Toruńska 6, 84-300 Lębork
  • 09.00 – 14.00 – Parking przy DH Kupiec, Zwycięstwa 3, 84-300 Lębork

 

10.03.2024 r.

  • 9.00 – 17.00 – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Warszawska 17, 84-300 Lębork

 

,,Na miejscu każda osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, będąca w ogólnie dobrym stanie zdrowia, będzie mogła dokonać rejestracji. Na początku każdy chętny zostanie poproszony o odpowiedź na kilka pytań weryfikujących możliwość rejestracji. Nastęnie wypełni formularz danych kontaktowych i pobierze wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Każdy nowy dawca w bazie, to szansa na życie dla Pacjentów chorujących na nowotwory krwi.” – wyjaśnia Natalia Banasik, koordynator z Fundacji DKMS

 

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać osoba:

  •     w przedziale wiekowym 18-55 lat,
  •     w ogólnie dobrym stanie zdrowia i bez znacznej nadwagi,
  •     świadomie podejmująca decyzję o rejestracji.

 

Są dwie metody pobrania szpiku do przeszczepienia:

  • pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 90% przypadków)
  • pobranie szpiku z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym (stosowana w 10% przypadków), szpik NIE jest pobierany z kręgosłupa!

 

Więcej informacji na temat akcji dla Marcina na stronie www.dkms.pl/marcin

-

Czytany 635 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj169
WczorajWczoraj581
W tym tygodniuW tym tygodniu169
W tym miesiącuW tym miesiącu7945
OgółemOgółem2906698

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk