English French German Italian Norwegian Polish

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Sierakowicach

Mar 23, 2023 Hit: 727
Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Sierakowicach

Już za tydzień po raz piaty z Sierakowic wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. 31 marca 2023 r. o godz. 20 w kościele pw. św. Marcina z Tours bp Arkadiusz Okroj odprawi mszę św. na inaugurację tego wielkopostnego wydarzenia.

Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy - św. Jana Pawła II, o długości 43 km, z Sierakowic do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Druga trasa, 30-kilometrowa - to trasa św. Barbary - i też prowadzi z Sierakowic do Sianowa. Trzecia, najmłodsza trasa, św. Marcina, liczy 30 km i zatacza pętlę z Sierakowic przez Szklaną, Kamienicę Szlachecką  - do Sierakowic.

W przypadku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej warto jeszcze wspomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa. Wszak biorąc w niej udział podróżujemy w ciemnościach, często nieznanymi ścieżkami. W efekcie, poruszając się po drogach publicznych, pamiętajmy o elementach odblaskowych, gdyż posiadanie takowych jest obowiązkiem. Ponadto powinniśmy mieć wydrukowaną mapę i opis wybranej trasy. Zabierzmy też latarkę (możliwie z dodatkowymi bateriami), naładowany telefon, a także prowiant na drogę i środki pierwszej pomocy.

Dodajmy jeszcze, że każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność, jednak osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą w niej pójść jedynie pod opieką dorosłych. Choć ma ona charakter indywidualny, nie zostawiajmy napotkanych osób w potrzebie. Poinformujmy też znajomych, rodzinę o tym, że uczestniczymy w EDK, możliwie przekazując im mapę trasy, na wypadek, gdyby musieli nam pomóc.

Zapisy na https://www.edk.org.pl/

 

Czytany 727 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
15 czerwca o godzinie 16:33 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze ...
Pożar budynku
12.05.2024 o godzinie 5.10  nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku ...
OSP Rokity dołączyła do
Miło nam poinformować że od 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach została włączona do ...
Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...

Statystyki

DzisiajDzisiaj55
WczorajWczoraj631
W tym tygodniuW tym tygodniu55
W tym miesiącuW tym miesiącu17418
OgółemOgółem2894309

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk