English French German Italian Norwegian Polish

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Sierakowicach

Mar 23, 2023 Hit: 533
Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Sierakowicach

Już za tydzień po raz piaty z Sierakowic wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. 31 marca 2023 r. o godz. 20 w kościele pw. św. Marcina z Tours bp Arkadiusz Okroj odprawi mszę św. na inaugurację tego wielkopostnego wydarzenia.

Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy - św. Jana Pawła II, o długości 43 km, z Sierakowic do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Druga trasa, 30-kilometrowa - to trasa św. Barbary - i też prowadzi z Sierakowic do Sianowa. Trzecia, najmłodsza trasa, św. Marcina, liczy 30 km i zatacza pętlę z Sierakowic przez Szklaną, Kamienicę Szlachecką  - do Sierakowic.

W przypadku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej warto jeszcze wspomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa. Wszak biorąc w niej udział podróżujemy w ciemnościach, często nieznanymi ścieżkami. W efekcie, poruszając się po drogach publicznych, pamiętajmy o elementach odblaskowych, gdyż posiadanie takowych jest obowiązkiem. Ponadto powinniśmy mieć wydrukowaną mapę i opis wybranej trasy. Zabierzmy też latarkę (możliwie z dodatkowymi bateriami), naładowany telefon, a także prowiant na drogę i środki pierwszej pomocy.

Dodajmy jeszcze, że każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność, jednak osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą w niej pójść jedynie pod opieką dorosłych. Choć ma ona charakter indywidualny, nie zostawiajmy napotkanych osób w potrzebie. Poinformujmy też znajomych, rodzinę o tym, że uczestniczymy w EDK, możliwie przekazując im mapę trasy, na wypadek, gdyby musieli nam pomóc.

Zapisy na https://www.edk.org.pl/

 

Czytany 533 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...
Wypadek drogowy na
W sobotę 11 listopada około godziny 15:30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Pożar domku letniskowego
W dniu 12 czerwca 2023 roku około godziny 18.45 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 13 maja 2023 roku około godziny 4.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
Dnia 8 maja 2023 roku około godziny 18:25 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj105
WczorajWczoraj530
W tym tygodniuW tym tygodniu2372
W tym miesiącuW tym miesiącu39327
OgółemOgółem2807641

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk