English French German Italian Norwegian Polish

Triduum Paschalne 2021

Mar 30, 2021 Hit: 304
Triduum Paschalne 2021

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana naszego – Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek

– Pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21:00. A nazajutrz w Wielki Piątek od godz. 9:00.

Wielki Piątek

– Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Z racji epidemii zgodnie z nowymi rozporządzeniami nie będzie całowania krzyża ale jedynie oddawanie czci poprzez przyklęknięcie lub głęboki ukłon (w zależności od możliwości osoby adorującej). Adoracja przy Bożym Grobie potrwa do godz. 21:00.

Wielka Sobota

– Dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 9:00.

Święcenie pokarmów na zewnątrz kościoła 13.00

Wigilia Paschalna.

- Liturgię rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej o godz. 19:00. Według nowych rozporządzeń na czas epidemii liturgia będzie skromniejsza a procesja rezurekcyjna na koniec (bez baldachimu, feretronów i chorągwi) symboliczna i krótka (tylko celebrans z asystą) od Bożego Grobu do ołtarza.

Zdjęcia z wystroju kościoła podczas Niedzieli Palmowej:

 

Czytany 304 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...
Przekaż swój 1% dla OSP
Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach, zwracają się z prośbą o przekazanie 1% ...
Wędkarze w wodzie
W dniu 21 stycznia 2021 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało ...
Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj453
WczorajWczoraj971
W tym tygodniuW tym tygodniu4473
W tym miesiącuW tym miesiącu18057
OgółemOgółem1697138

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk