English French German Italian Norwegian Polish

Triduum Paschalne 2021

Mar 30, 2021 Hit: 928
Triduum Paschalne 2021

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana naszego – Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek

– Pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21:00. A nazajutrz w Wielki Piątek od godz. 9:00.

Wielki Piątek

– Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Z racji epidemii zgodnie z nowymi rozporządzeniami nie będzie całowania krzyża ale jedynie oddawanie czci poprzez przyklęknięcie lub głęboki ukłon (w zależności od możliwości osoby adorującej). Adoracja przy Bożym Grobie potrwa do godz. 21:00.

Wielka Sobota

– Dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 9:00.

Święcenie pokarmów na zewnątrz kościoła 13.00

Wigilia Paschalna.

- Liturgię rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej o godz. 19:00. Według nowych rozporządzeń na czas epidemii liturgia będzie skromniejsza a procesja rezurekcyjna na koniec (bez baldachimu, feretronów i chorągwi) symboliczna i krótka (tylko celebrans z asystą) od Bożego Grobu do ołtarza.

Zdjęcia z wystroju kościoła podczas Niedzieli Palmowej:

 

Czytany 928 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Pożar trawy w Rokicinach
1 sierpnia 2022 roku około  godziny 24.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do pożaru trawy ...
Pożar trawy w Rokitach
W dniu 22 marca 2022 roku około godziny 11:30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy ...
Wypadek drogowy na
16 marca 2022 roku o godzinie 6:20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku drogowego ...
Wichura na Kaszubach
To była ciężka noc (29-30 styczeń). Nasi strażacy odnotowali kilka interwencji związanych z ...
Wypadek drogowy na
15 stycznia 2022 roku około godziny 11.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1190
WczorajWczoraj1383
W tym tygodniuW tym tygodniu6152
W tym miesiącuW tym miesiącu18280
OgółemOgółem2297776

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk