English French German Italian Norwegian Polish

Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

Lip 15, 2020 Hit: 936
Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

W najbliższą sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. W tym roku wiele parafii odwołało swoje pielgrzymki do tego miejsca, ze względu na epidemię koronawirusa. Władze gm. Kartuzy i parafia apelują do tych, którzy pojawią się na placu pielgrzymkowym, o zachowanie reżimu sanitarnego.

Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 uroczystą mszą św., której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Andrzej Adamski – dziekan człuchowski. Po niej m.in. Droga Krzyżowa ze Świecami, a o północy uroczysta msza św. ku czci Matki Boskiej Sianowskiej, której przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Miotk. 

W niedzielę główne uroczystości, na które co roku zmierzało tysiące pątników z różnych stron Kaszub. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa może być ich znacznie mniej - pielgrzymki do Sianowa odwołało w tym roku wiele parafii nie tylko z powiatu kartuskiego, ale i całych Kaszub. Jak informuje Radio Głos - udało się potwierdzić, że piesze pielgrzymki wyruszą z Wejherowa, Chwaszczyna, Luzina, Przodkowa oraz  Pielgrzymka 1000 serc z Żukowa.

Suma Odpustowa w sianowskim sanktuarium odbędzie się o godz. 11.30, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego ks. Ryszarda Kasyny. Rozpocznie się w kościele uroczystym odsłonięciem Cudownej Figurki Pani Sianowskiej, potem wierni udadzą się w sposób procesyjny do ołtarza polowego. Podczas mszy św. śpiewać będzie chór z parafii w Przodkowie wraz z lokalną orkiestrą. Po mszy odbędzie się procesyjne przejście do kościoła i uroczyste zasłonięcie Figury Pani Sianowskiej. Potem pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy.

Księża z sianowskiej parafii apelują, zgodnie z zaleceniem władz gm. Kartuzy i policji, aby na Placu Pielgrzymkowym, podczas Mszy św. i Drogi Krzyżowej zachować reżim sanitarny, czyli założyć maseczki i dezynfekować ręce.

W pozostałe dni do Sianowa zmierzać będą m.in. samorządowcy, rolnicy, zakochani, kapłani i diakoni czy członkowie bractw i stowarzyszeń religijnych. Uroczystości odpustowe zakończą się w poniedziałek 27 lipca. 

Czytany 936 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Pożar trawy w Rokicinach
1 sierpnia 2022 roku około  godziny 24.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do pożaru trawy ...
Pożar trawy w Rokitach
W dniu 22 marca 2022 roku około godziny 11:30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy ...
Wypadek drogowy na
16 marca 2022 roku o godzinie 6:20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku drogowego ...
Wichura na Kaszubach
To była ciężka noc (29-30 styczeń). Nasi strażacy odnotowali kilka interwencji związanych z ...
Wypadek drogowy na
15 stycznia 2022 roku około godziny 11.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1155
WczorajWczoraj1383
W tym tygodniuW tym tygodniu6117
W tym miesiącuW tym miesiącu18245
OgółemOgółem2297741

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk