English French German Italian Norwegian Polish

Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

Lip 15, 2020 Hit: 462
Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

W najbliższą sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. W tym roku wiele parafii odwołało swoje pielgrzymki do tego miejsca, ze względu na epidemię koronawirusa. Władze gm. Kartuzy i parafia apelują do tych, którzy pojawią się na placu pielgrzymkowym, o zachowanie reżimu sanitarnego.

Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 uroczystą mszą św., której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Andrzej Adamski – dziekan człuchowski. Po niej m.in. Droga Krzyżowa ze Świecami, a o północy uroczysta msza św. ku czci Matki Boskiej Sianowskiej, której przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Miotk. 

W niedzielę główne uroczystości, na które co roku zmierzało tysiące pątników z różnych stron Kaszub. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa może być ich znacznie mniej - pielgrzymki do Sianowa odwołało w tym roku wiele parafii nie tylko z powiatu kartuskiego, ale i całych Kaszub. Jak informuje Radio Głos - udało się potwierdzić, że piesze pielgrzymki wyruszą z Wejherowa, Chwaszczyna, Luzina, Przodkowa oraz  Pielgrzymka 1000 serc z Żukowa.

Suma Odpustowa w sianowskim sanktuarium odbędzie się o godz. 11.30, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego ks. Ryszarda Kasyny. Rozpocznie się w kościele uroczystym odsłonięciem Cudownej Figurki Pani Sianowskiej, potem wierni udadzą się w sposób procesyjny do ołtarza polowego. Podczas mszy św. śpiewać będzie chór z parafii w Przodkowie wraz z lokalną orkiestrą. Po mszy odbędzie się procesyjne przejście do kościoła i uroczyste zasłonięcie Figury Pani Sianowskiej. Potem pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy.

Księża z sianowskiej parafii apelują, zgodnie z zaleceniem władz gm. Kartuzy i policji, aby na Placu Pielgrzymkowym, podczas Mszy św. i Drogi Krzyżowej zachować reżim sanitarny, czyli założyć maseczki i dezynfekować ręce.

W pozostałe dni do Sianowa zmierzać będą m.in. samorządowcy, rolnicy, zakochani, kapłani i diakoni czy członkowie bractw i stowarzyszeń religijnych. Uroczystości odpustowe zakończą się w poniedziałek 27 lipca. 

Czytany 462 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...
Przekaż swój 1% dla OSP
Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach, zwracają się z prośbą o przekazanie 1% ...
Wędkarze w wodzie
W dniu 21 stycznia 2021 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało ...
Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj427
WczorajWczoraj971
W tym tygodniuW tym tygodniu4447
W tym miesiącuW tym miesiącu18031
OgółemOgółem1697112

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk