English French German Italian Norwegian Polish

II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych

Kwi 13, 2019 Hit: 515
II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych

Dnia 13 kwietnia 2019 roku w Sali GCKiB W Czarnej Dąbrówce odbyły się II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych. Swój Stół Wielkanocny wystawiło14 Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejski z naszego rejonu.

Celami konkursu były: edukacja kulturalna szczególnie w zakresie zwyczajów regionalnych, kultywowanie tradycji, wzbogacenie doświadczeń kulinarnych, aktywizowanie oraz integracja środowisk lokalnych.

Jak co roku gospodynie z całego rejonu postarały się. Na świątecznie przybranych stołach królowały szynki, kiełbasy, sałatki, faszerowane jajka, babki, mazurki i wiele innych specjałów, na widok których ślinka ciekła nie jednemu.

Zwycięzcą w Kategorii Najlepszy Stół Wielkanocny zostały panie z Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, najlepszego mazurka przygotowały panie z KGW Świerzenko a najładniejszą palmę przygotowały panie z KGW Jamno.

Wśród wystawców nie zabrakło naszego Koła Gospodyń Wiejskich „Barwy Rokit”, niestety nie udało się tym razem zdobyć żadnej nagrody ale była to okazja do zaprezentowania się i zapoznania się z nowymi stowarzyszeniami i kołami Gospodyń.

Oprócz prezentacji stołów wielkanocnych odbyły się również występy zespołów amatorskich oraz była możliwość skosztowania lokalnych produktów.

 

Czytany 515 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Pożar ściółki leśnej w
Dnia 10 marca 2020 roku w godzinach południowych nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana ...
Zebranie OSP Rokity
Dnia 19 lutego 2020 roku w Sali świetlicy wiejskiej w Rokitach odbyło się zebranie sprawozdawcze ...
Na bycie
To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą ...
Wypadek drogowy na
Dnia 24 sierpnia 2019 roku w godzinach południowych nasza  jednostka została zadysponowana do ...
Kolejny wypadek na
Dnia 15 sierpnia 2019 roku około godziny 11.40 nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj427
WczorajWczoraj813
W tym tygodniuW tym tygodniu1240
W tym miesiącuW tym miesiącu8927
OgółemOgółem1324363

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk