English French German Italian Norwegian Polish

II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych

Kwi 13, 2019 Hit: 606
II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych

Dnia 13 kwietnia 2019 roku w Sali GCKiB W Czarnej Dąbrówce odbyły się II Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych. Swój Stół Wielkanocny wystawiło14 Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejski z naszego rejonu.

Celami konkursu były: edukacja kulturalna szczególnie w zakresie zwyczajów regionalnych, kultywowanie tradycji, wzbogacenie doświadczeń kulinarnych, aktywizowanie oraz integracja środowisk lokalnych.

Jak co roku gospodynie z całego rejonu postarały się. Na świątecznie przybranych stołach królowały szynki, kiełbasy, sałatki, faszerowane jajka, babki, mazurki i wiele innych specjałów, na widok których ślinka ciekła nie jednemu.

Zwycięzcą w Kategorii Najlepszy Stół Wielkanocny zostały panie z Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, najlepszego mazurka przygotowały panie z KGW Świerzenko a najładniejszą palmę przygotowały panie z KGW Jamno.

Wśród wystawców nie zabrakło naszego Koła Gospodyń Wiejskich „Barwy Rokit”, niestety nie udało się tym razem zdobyć żadnej nagrody ale była to okazja do zaprezentowania się i zapoznania się z nowymi stowarzyszeniami i kołami Gospodyń.

Oprócz prezentacji stołów wielkanocnych odbyły się również występy zespołów amatorskich oraz była możliwość skosztowania lokalnych produktów.

 

Czytany 606 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Akcja Gaszyn Challenge
W całym kraju organizowana jest pomoc dla Tosi wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze ...
Wypadek drogowy na
28 maja 2020 roku w godzinach popołudniowych doszło do wypadku na trasie Rokity-Rokiciny. Okazało ...
Wypadek samochodowy w
Dnia 15 maja 2020 roku w godzinach południowych nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...
Życzenia dla Strażaków
Z okazji dnia Strażaka wszystkim Strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia. Ratowanie życia, ...
Pożar zabudowań
Dnia 18 kwietnia 2020 roku w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj251
WczorajWczoraj452
W tym tygodniuW tym tygodniu3246
W tym miesiącuW tym miesiącu2211
OgółemOgółem1433415

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk