English French German Italian Norwegian Polish

Wigilia Szkolna 2019

Gru 20, 2019 Hit: 1321
Wigilia Szkolna 2019

Boże Narodzenie – to święta wyjątkowe zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. To nie tylko  piękna choinka, smaczne potrawy i prezenty.

To przede wszystkim czas  rodzinnych spotkań, refleksji i zadumy. To święta, które każą ludziom stawać się lepszymi. Boże Narodzenie to symbol narodzin miłości. Taki refleksyjny charakter miała tegoroczna inscenizacja jasełek wystawiona w Szkole Podstawowej w Rokitach.

 Do  Betlejem nie jest tak daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca…” takimi słowami przekonywali nas uczniowie podczas programu poetycko- muzycznego. Scenariusz tych wyjątkowych jasełek odbiegał nieco swoją treścią od tradycyjnego przedstawienia     o tematyce Bożonarodzeniowej. Nie było gwiazdy Betlejemskiej, Trzech Mędrców szukających narodzonego Zbawiciela oraz Anioła, który budziłby pasterzy. Był za to człowiek zagubiony we współczesnym świecie. Ten problem przedstawiono z punktu widzenia dziecka. Ukazane w przedstawieniu zetknięcie wszechogarniającej miłości Zbawiciela z zagubioną  przez współczesnych ludzi umiejętnością okazywania uczuć najbliższym, zmusza nas do zastanowienia- czy nasi najbliżsi znajdują dla nas czas, kiedy tego potrzebujemy. Często tylko raz w roku, właśnie  przy wigilijnym stole uświadamiamy sobie, że rodzinne więzi są najcenniejsza wartością. W tym magicznym dniu stać nas nawet na przyjęcie do grona najbliższych samotnego człowieka.   „Przecież do Betlejem nie jest tak daleko… ono jest na odległość ludzkiego serca, na odległość myśli, na odległość otwartych szeroko ramion i na odległość otwartej dłoni. Każdego dnia można tu dojść”.

Czytany 1321 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...
Przekaż swój 1% dla OSP
Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach, zwracają się z prośbą o przekazanie 1% ...
Wędkarze w wodzie
W dniu 21 stycznia 2021 roku około godziny 12.15 Stanowisko Kierowania PSP w Bytowie zostało ...
Pożar budynku w Kozach
23.11.2020 r. W dniu dzisiejszym nasza OSP Rokity jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj412
WczorajWczoraj971
W tym tygodniuW tym tygodniu4432
W tym miesiącuW tym miesiącu18016
OgółemOgółem1697097

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk