English French German Italian Norwegian Polish

„ Na stos rzuciliśmy, nasz życia los…”

Lis 11, 2016 Hit: 2641
„ Na stos rzuciliśmy, nasz życia los…”

Święto Odzyskania Niepodległości – ten szczególny dzień Wolontariusze z Klubu Wolontariatu Czarna Dąbrówka,  członkowie MDP Czarna Dąbrówka oraz grupa ASG z Lęborka uczcili w nietypowy sposób - przygotowali  żywy pokaz tego jak nasi przodkowie walczyli o niepodległość.

Tuż po mszy pod kościołem w Rokitach zabrzmiały pieśni patriotyczne, młodzi społecznicy przenieśli mieszkańców do czasów  kiedy to Polacy walczyli o wolność Ojczyzny. Pojawił się J. Piłsudski, potyczki, pokazano codzienne życie mieszkańców. Punktem kulminacyjnym była symulacja wojny, zrywu ludzkości. Odczytano Apel Poległych oraz odśpiewano z mieszkańcami Rotę.

Młodzież rozbudziła uczucia patriotyczne, wszyscy uczestnicy widowiska  na moment się „zatrzymali”, pojawiły się łzy wzruszenia, społecznicy przypomnieli, że przecież kiedyś ktoś, prosty człowiek był w stanie zrobić wszystko, nawet oddać życie za Ojczyznę.

„Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!”

 

Projekt dofinansowany ze Starostwa Powiatowego w Bytowie

Dziękujemy darczyńcom : Rada Gminy Czarna Dąbrówka, Spółdzielnia Usługowo Handlowa w Rokitkach, PPT PKS Gdańsk-Oliwa, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Jurpol RokityAuto Complex Czarna Dąbrówka

 

Zapraszamy na kolejną lekcję historii niedziela Czarna Dąbrówka godz. 1200

Film z Inscenizacji

Czytany 2641 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

Sołectwo Rokity

OSP Rokity

Wypadek na trasie Rokity
2 marca 2023 roku około godziny 9.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do groźnego wypadku ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 25 lutego 2023 około godziny 18.20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Kolizja na trasie Rokity
Dnia 29 stycznia 2023 roku w godzinach wieczornych nasza jednostka została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy w
2 listopada 2022 roku około godziny 10.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy na
22 października 2022 roku o godzinie 16.56 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj282
W tym tygodniuW tym tygodniu2280
W tym miesiącuW tym miesiącu297
OgółemOgółem2607461

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk