English French German Italian Norwegian Polish

Na bycie strażakiem-ratownikiem nigdy nie jest za późno...

Paź 05, 2019 Hit: 1742
Na bycie strażakiem-ratownikiem nigdy nie jest za późno...

To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rokitach rozpoczął w 2001 roku w wieku 47 lat.  Po odbyciu szkolenia podstawowego czynnie uczestniczył w działania ratowniczo-gaśniczych.

Dał się poznać jako zdyscyplinowany i sumienny strażak nie tylko podczas akcji, ale również w życiu codziennym. Jego doświadczenie oraz rozwaga podczas prowadzonych działań została doceniona przez druhów z jednostki OSP Rokity w 2006 roku, gdzie podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego został wybrany do Zarządu Jednostki oraz powierzono mu najbardziej odpowiedzialna funkcję Naczelnika Jednostki oraz Dowódcy Jednostki Operacyjno-Technicznej w Rokitach. 

Odbyte szkolenie dla dowodzących działaniami ratowniczo-gaśniczymi ugruntowało jego wiedzę pożarniczą. W 2009 roku Dh Zdzisław został powołany na funkcję kierowcę dublera wozu bojowego. Brał udział w kilkuset akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz aktywnie działa w ogniwach związku ZOSP RP jako członek Zarządu Gminnego ZOSP RP (od 2011 roku) oraz Członek Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czarnej Dąbrówce (od 2016 roku).

Za dotychczasową działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaka Strażak Wzorowy oraz odznaka za wysługę 15 lat służby. W 2017 roku podczas I Uroczystej Gali Florianów Gminy Czarna Dąbrówka otrzymał statuetkę „FLORIANA” w kategorii Naczelnik OSP.

W dniu 27 września 2019 roku w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego Dh Zdzisław Papinigus złożył rezygnację z funkcji Naczelnika oraz Dowódcy Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Rokity. Z pewnością dźwięk syreny alarmowej jeszcze długo będzie sprawiało szybsze bicie serca u Dh Zdzisława.

Na pewno zabiło szybciej w dniu 5 października 2019 r. kiedy przy dźwięku syreny alarmowej strażacy OSP Rokity postanowili podziękować za długoletnia służbę swojemu Naczelnikowi organizując w Centrum Aktywności Społecznej uroczysta kolację, w której oprócz licznie zgromadzonych druhów wzięli udział Prezes Zarządu Gminnego OSP Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa, Radna Rokit Pani Beata Woźniak, Sołtys Rokit Genowefa Zblewska, Komendant Gminny OSP Dh Andrzej Rusiecki oraz sekretarz Zarządu Gminnego OSP Dh Michał Klonowski. 

 W imieniu Samorządu Wójt Gminy Jan Klasa podziękował Dh Zdzisławowi za służbę oraz dotychczasowa prace na rzecz OSP. W imieniu mieszkańców Rokit podziękowania złożyły Pani Radna oraz Pani Sołtys, a w imieniu strażaków Dh Andrzej Rusiecki.

 

Czytany 1742 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Pożar ściółki leśnej w
Dnia 10 marca 2020 roku w godzinach południowych nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana ...
Zebranie OSP Rokity
Dnia 19 lutego 2020 roku w Sali świetlicy wiejskiej w Rokitach odbyło się zebranie sprawozdawcze ...
Na bycie
To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą ...
Wypadek drogowy na
Dnia 24 sierpnia 2019 roku w godzinach południowych nasza  jednostka została zadysponowana do ...
Kolejny wypadek na
Dnia 15 sierpnia 2019 roku około godziny 11.40 nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1073
WczorajWczoraj1044
W tym tygodniuW tym tygodniu4897
W tym miesiącuW tym miesiącu3127
OgółemOgółem1318563

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk