English French German Italian Norwegian Polish

Kontrola opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb)

Sie 09, 2019 Hit: 510
Kontrola opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb)

Wójt Gminy Czarna Dąbrowka działając na podstawie art. 9u ust. 1, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, informuje, że od dnia 12 sierpnia 2019 r. na terenie gminy Czarna Dąbrowka będą przeprowadzane kontrole w zakresie prawidłowego opróżniania zbiorników bezodpływowych za okres od dnia 01 stycznia 2019r.

Podczas kontroli będą sprawdzane umowy oraz dowody uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców uprawnionych do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych, poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Informuję, że osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny uczynić to niezwłocznie.

Podmiotami uprawnionymi do zawarcia umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz transport nieczystości ciekłych na terenie Gminy Czarna Dąbrówka są następujące przedsiębiorstwa:

  1. Zakład Gospodarki Komunalnej Czarna Dąbrówka. ul. Cicha 3,77-116 Czarna Dąbrówka,
  2. Wojciech Kukowski  prowadzący  działalność  gospodarczą  pod  nazwą  Wywóz  Nieczystości  Wojciech   Kukowski, ul. Ekologiczna 11, 83 - 320 Sulęczyno,
  3. KING Joanna Staniuk-Sommer ul. Grottgera 16g, 76 – 200 Słupsk,
  4. Spółka Komandytowa WC SERWIS Sp. z o.o., ul. Szybowa 2, 41-808 Zabrze.

 

Brak udokumentowanego wywozu nieczystości będzie skutkować nałożeniem grzywny, a w razie konieczności również decyzjami administracyjnymi o dokonaniu wywozów  zastępczych.

 Jednocześnie informujemy, że górna stawka opłaty za opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych zgodnie z Uchwałą Nr VI/96/2019 Rady Gminy Czarna Dąbrowka z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie określenia górnej stawki opłaty za odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i opróżnianie zbiorników bezodpływowych, a także transport nieczystości ciekłych na terenie Gminy Czarna Dąbrówka, wynosi  30,00 zł za 1m³

 

Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego w sprawach o wykroczenia oraz art. 10 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za uchylanie się od obowiązku właściciel nieruchomości podlega karze grzywny w wysokości 5.000 ,00 zł.

 

Czytany 510 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Pogoda

Cloudy

0°C

Rokity

Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 16.09 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow Showers 1°C -1°C

  • 04 Jan 2019

    Cloudy 3°C -1°C

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Zebranie OSP Rokity
Dnia 19 lutego 2020 roku w Sali świetlicy wiejskiej w Rokitach odbyło się zebranie sprawozdawcze ...
Na bycie
To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą ...
Wypadek drogowy na
Dnia 24 sierpnia 2019 roku w godzinach południowych nasza  jednostka została zadysponowana do ...
Kolejny wypadek na
Dnia 15 sierpnia 2019 roku około godziny 11.40 nasza jednostka została zadysponowana do kolejnego ...
Kolizja drogowa na
W dniu 10.08.2019 r. nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej na trasie Rokity - ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj32
WczorajWczoraj1338
W tym tygodniuW tym tygodniu5591
W tym miesiącuW tym miesiącu39120
OgółemOgółem1278500

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk